Domů / Kurzy a kroužky
Anketa
Jakou značku magnézia preferujete?
7 % (32)
6 % (26)
32 % (138)
31 % (134)
5 % (23)
18 % (76)

Celkem hlasovalo: 429
Odběr novinek
Ferratové výstupy v Dolomitech, Marmolada a Piz Boe

Ferratové výstupy v Dolomitech, Marmolada a Piz Boe

Kód: FERRATYMARMOLADA2018
Vyberte si prosím termín na který se chcete přihlásit.
Dodavatel: Lukáš Klingora
Produkt již není v prodeji

Ferratové výstupy v Dolomitech, Marmolada a Piz Boe

Marmolada & Piz Boe – ferratové výstupy v Dolomitech

 

Dolomity, horský masív, kde se psala historie snad všech forem horolezectví. A třeba právě zde společně začneme psát i tu tvojí kapitolu dobývání mýty opředených alpských vrcholů. Cílem tohoto čtyřdenního výpadu do severní Itálie jsou totiž především zajištěné cesty vedoucí na nejvyšší vrcholy skupin Marmolada - Punta Penia 3343 m a Sella - Piz Boe 3152m.

Program akce

1. den:

Odjezd v ranních hodinách z Prahy, případně sraz na místě v odpoledních hodinách (cesta z Prahy trvá cca 7h), ubytování a seznámení s programem. Večer pak proběhne teoretická i praktická příprava na nadcházející výstupy.2. a 3. den:

Punta Penia 3343 m

Celodenní cca 8h túra na nejvyšší vrchol masivu Marmolady - Punta Penia 3343 m přes západní hřeben po zajištěné cestě Hans-Seyffert-Weg. K výchozímu bodu na Pian dei Fiacconi (2625 m) nás vyveze lanovka od jezera Fedaia (2053 m). Výstup vede po historicky významné a navštěvované via ferratě obtížnosti B, která byla vybudována již v roce 1898. Sestup zpět poté uskutečníme severním směrem a během přechodu přes ledovec využijeme také maček a cepínů

Piz Boe 3152 m

Piz Boe je se svými 3152 metry nejvyšší horou a zároveň jedinou třítisícovkou horské skupiny Sella.Výstupovou trasou na tento vrchol bude pro nás via ferrata Cesare Piazzetta D, jedna z nejoblíbenějších ale také nejobtížnějších zajištěných cest v Dolomitech. Čeká nás opět celedoenní túra na 3000 metrů nad mořem s výchozím bodem na Passo Pordoi (2239 m) kombinující lehčí skalní lezecké úseky a výstup zajištěnou cestou obtižnosti D.

4. den:

Poslední den si před odjezdem ještě střihneme některou z již méně fyzicky i časově náročných zajištěných cest v oblasti, v úvahu připadají:

Trincee Klettersteig D

Via Ferrata Eterna C

Via Ferrata Rodella C/D

nebo jiné, případně pak návštěva omlympíjského městečka Cortiny nebo pohodová okružní túra okolo Tre Cime.

 

Praktické informace


Kde budeme spát a jíst?

V kempu nebo penzionu v Malga Ciapela přímo pod masivem Marmolady (bude upřesněno). Stravovat se budeme z vlastních zásob, možnost využití restaurací.

Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?

Kompletní ferratovou výbavu Ti samozřejmě zapůjčím. Vezmi si s sebou určitě ale oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, čepice a rukavice, láhev na vodu, čelovku, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, v pžípadě spaní v kempu pak vlastní stan, spacák + karimatku a ostatní vybavení do kempu


Jak to bude s dopravou?

Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.


Za co a kolik zaplatím?

V ceně akce je zapůjčení veškeré ferratové výbavy, maček a cepínu a profesionální vedení horským průvodcem UIMLA. Navíc je potřeba počítat s náklady na ubytování (cca 20 e/os/noc) a dopravu z Prahy (cca 1.500 Kč/os)


Je pro mě tato akce vhodná?

Jedná se o středně náročný program, který bez problémů zvládne každý s běžnou fyzičkou. Obvykle trávíme kolem 6-8 hodin denně venku a nachodíme do 800 výškových metrů.

Facebook Komentáře
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
© Používáme oXyShop