Domů / Kurzy a kroužky
Anketa
Jakou značku magnézia preferujete?
7 % (32)
6 % (26)
32 % (138)
31 % (134)
5 % (23)
18 % (76)

Celkem hlasovalo: 429
Odběr novinek
Ferraty Brenta - 1
Ferraty Brenta - 2
Ferraty Brenta - 3
Ferraty Brenta - 4
Ferraty Brenta - 5
Ferraty Brenta - 6
Ferraty Brenta - 1/6Ferraty Brenta - 2/6Ferraty Brenta - 3/6Ferraty Brenta - 4/6Ferraty Brenta - 5/6Ferraty Brenta - 6/6

Ferraty Brenta

Kód: FERRATYBRENTA
Vyberte si prosím termín na který se chcete přihlásit.
Dodavatel: Lukáš Klingora
Produkt již není v prodeji

Ferraty Brenta

Ferratový přechod Brenty

Legendární ferratový přechod legendárního dolomitského masivu. Přechod Brenty po zajištěné stezce Via delle Bocchette bez nadsázky patří mezi to nejlepší, co můžeš na zajištěných cestách po celém světě zažít.

Během čtyřdenní okružní ferratové túry budeme spát každý den na jiné horské chatě, ani jednou nepůjdeme po stejné cestě a neklesneme pod 2.200 výškových metrů.

 

Termíny pro rok 2018:

  • 5. - 8.7. 2018
  • 9. - 12.8. 2018

 

Program akce

První etapa: Madonna di Campiglio – Rifugio Tuckett
V ranních hodinách se potkáme na parkovišti (v případě společné cesty odjezd z Prahy předchozí den večer) u dolní stanice lanovky, která nás vyveze do sedla Passo del Grosté 2.442m – výchozího bodu našeho přechodu. Odtud už nás bude čekat první část Via delle Bocchette, Kamzičí stezka Sentiero Benini B, která nás dovede až pod impozantní štít Cima Sella. Odtud sestoupíme k našemu prvnímu nocovišti, horské chatě Rifugio Tuckett 2.271m, další zajištěnou cestou Sentiero Benini Dallagiacoma A/B.

Druhá etapa: Rifugio Tuckett – Rifugio Alimonta
Po snídani budeme chvilku nabírat výšku a vystoupíme do sedla Bocca del Tuckett 2.649m, v závěrečné části výstupu zde využijeme maček a cepínu k překonání firnového svahu. Zde už začíná další ferratová část stezky - Sentiero Bocchette Alte C. Stezka plná dlouhých žebříků, exponovaných skalních traverzů a žlabů, na které dosáhneme také nevyšší nadmořské výšky celého přechodu – Spalla di Brenta3.020m. Ferratou Oliva Detassis C pak sestoupíme k chatě Rifugio Alimonta 2.580m, kde strávíme druhou noc.

 

Třetí etapa: Rifugio Alimonta – Rifugio Brentei
Třetí etapa přechodu nás zavede do centrální a nejkrásnější částí Via delle Bocchette Centrale B. Čekají nás zde nekonečné a velmi exponované traverzy po skalních policích a dech beroucí výhledy (zde vznikají snad všechny pro Brentu typické fotografie :), lezecky ovšem nikterak náročné. Tento úsek zakončíme stylově oddychem na chatě Rifugio Pedrotto 2.491m u kávy a tiramisu, a v podvečer pak už jen sestoupíme na Rifugio Brentei 2.182 m

Čtvrtá etapa: Rifugio Pedrotto – Madonna di Campiglio
Závěrečný den po snídani vystoupáme k poslednímu ferratovému úseku, stezce Sentiero SOSAT B/C , který nás traverzem dovede opět k chatě Rifugio Tuckett 2.271m. A odtud už po turistické trase dojdeme zpět na Passo del Grosté 2.442m. Místa, kde jsme první den zahajovali celý přechod. Sjedeme lanovkou do Madonny a vyrazíme do ČR.

 


Kde polezeme?

Na zajištěných cestách v oblasti Dolomity di Brenta v Itálii. Inspirovat se a online projít ferraty si můžeš třeba zde.

 

Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?

Kompletní ferratovou výbavu Ti samozřejmě zapůjčíme. Vezmi si s sebou určitě ale oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, čepice a rukavice, láhev na vodu, čelovku, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, hygienickou vložku pro spaní na chatách - tzv. "bílou paní" nebo tenký spacák a cestovní doklady.


Za co a kolik zaplatím?

V ceně akce je zapůjčení veškeré ferratové výbavy, maček a cepínu a profesionální vedení horským průvodcem UIMLA. Navíc je potřeba počítat s náklady na ubytování (cca 40e/os/noc s polopenzí a dopravu z Prahy cca 1.500 Kč/os)

 

Jak to bude s dopravou?

Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.

Je pro mě tato akce vhodná?

Jedná se o středně náročný program, který bez problémů zvládne každý s běžnou fyzičkou. Obvykle trávíme kolem 6-8 hodin denně venku a nachodíme do 800 výškových metrů.

Facebook Komentáře
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
© Používáme oXyShop