Domů / Kurzy a kroužky
Anketa
Jakou značku magnézia preferujete?
7 % (32)
6 % (26)
32 % (138)
31 % (134)
5 % (23)
18 % (76)

Celkem hlasovalo: 429
Odběr novinek
VIA FERRATY v Lužických horách - 1
VIA FERRATY v Lužických horách - 2
VIA FERRATY v Lužických horách - 3
VIA FERRATY v Lužických horách - 4
VIA FERRATY v Lužických horách - 5
VIA FERRATY v Lužických horách - 1/5VIA FERRATY v Lužických horách - 2/5VIA FERRATY v Lužických horách - 3/5VIA FERRATY v Lužických horách - 4/5VIA FERRATY v Lužických horách - 5/5

VIA FERRATY v Lužických horách

Kód: FERRATY
Vyberte si prosím termín na který se chcete přihlásit.
Produkt již není v prodeji

VIA FERRATY v Lužických horách

Základní kurz na VIA FERRATÁCH v Lužických horách

Plnohodnotný den na via ferratách, během kterého se naučíš vše potřebné pro bezpečné zdolávání zajištěných cest. Pískovcové věže na česko–německém pomezí v Lužických horách nabízí čtyři atraktivní a lezecky pestré cesty, které jsou ideální pro první zkušenost s touto horskou disciplínou. Na kurzu se seznámíš s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení a na zajištěných cestách lehčí až střední obtížnosti (B – C) si vyzkoušíš, co tě může potkat v Alpách.

Program a průběh kurzu:

Ranní sraz na parkovišti v Jonsdorfu v 9.00 (případně o dvě hodiny dříve na SmíchOFFce, pokud využiješ nabízené spolujízdy). Zde už na nás bude čekat první zajištěná cesta Nonnensteig B/C, kde si na 350 metrech její délky užijeme mimo jiné několik lanových mostů a přemostění, žebříků a těžších i lehčích lezeckých úseků.Po krátkém odpočinku a přesunu auty k lázeňskému městečku Oybin bude následovat druhý bod našeho programu – impozantní 100 metrů dlouhá hřebenová ferrata Alpiner Grat C/D, která už nabízí vyrovnané horské lezení.

 

 

A zbydou-li nám ještě síly a chuť do lezení, můžeme se ještě přesunout kousek severněji na dvě kratší zajištěné cesty vedoucí na vrchol Spitzber u obce Oberoderwitz…

 

Předpokládaný konec kurzu je kolem 16 hodiny a podvečerní návrat do Prahy.

Info ke kurzu:
Náročnost: lehká - obtížnost via ferrat od stupně B (B/C), vhodné i pro děti od 6-ti let
Termíny 2018:

  • 10. 6. 2018, neděle
  • 30.6.2018, sobota
  • 28.7.2018, sobota

 


Vhodný termín: duben až konec listopadu, v závisloti na počasí (platí zde zákaz lezení za mokra a případná omezení z hnízdění ptactva)
Začátek a konec kurzu: zpravidla od 9h do 16h
Doprava: vlastní nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem z Prahy
Základní cena: 1500 Kč/den (při min. účasti 3 hostů), děti se slevou 50%

Storno poplatky: při zrušení účasti 14 dní předem účtujeme 50 % ceny. Při zrušení účasti méně než 14 dní před kurzem není nárok na vrácení peněz. Po dohodě lze převést na jinou osobu.

V případě účasti dítěte na kurzu nám to napište do POZNÁMKY! Dítě vždy musí být v doprovodu dospělého, nelze jej poslat na kurz samotné :)


Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení potřebného ferratového vybavení - sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilba a ferratová brzda s karabinou na odsednutí (včetně dětských velikostí)
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, jídlo, pojištění léčebných výloh v zahraniččí při horolezení. 


Doporučené vybavení: vhodné oblečení pro pobyt venku a pevná uzavřená obuv, rukavice, menší batoh (cca 30l), cestovní doklady -  konání kurzu v Lužických horách (SRN), svačinu a fotoaparát
Pozn.: počet účástníku u tohoto kurzu je 6-8 hostů na 1 horského průvodce

Facebook Komentáře
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
© Používáme oXyShop