Domů /
Kategorie
Výrobci
Články
  Anketa
  Jakou značku magnézia preferujete?
  6 % (20)
  6 % (22)
  31 % (110)
  34 % (122)
  5 % (18)
  18 % (66)

  Celkem hlasovalo: 358
  Odběr novinek
  Ferratové výstupy v Dolomitech, Marmolada & Piz Boe

  Ferratové výstupy v Dolomitech, Marmolada & Piz Boe

  Kód: FERRATYMARMOLADA2018

  Žádné hodnocení.

  Ferratové výstupy v Dolomitech, Marmolada & Piz Boe

  Marmolada & Piz Boe – ferratové výstupy v Dolomitech

   

  Termín: 12.-15. 8. 2018

  Dolomity, horský masív, kde se psala historie snad všech forem horolezectví. A třeba právě zde společně začneme psát i tu tvojí kapitolu dobývání mýty opředených alpských vrcholů. Cílem tohoto čtyřdenního výpadu do severní Itálie jsou totiž především zajištěné cesty vedoucí na nejvyšší vrcholy skupin Marmolada - Punta Penia 3343 m a Sella - Piz Boe 3152m.

  Program akce

  1. den:

  Odjezd v ranních hodinách z Prahy, případně sraz na místě v odpoledních hodinách (cesta z Prahy trvá cca 7h), ubytování a seznámení s programem. Večer pak proběhne teoretická i praktická příprava na nadcházející výstupy.  2. a 3. den:

  Punta Penia 3343 m

  Celodenní cca 8h túra na nejvyšší vrchol masivu Marmolady - Punta Penia 3343 m přes západní hřeben po zajištěné cestě Hans-Seyffert-Weg. K výchozímu bodu na Pian dei Fiacconi (2625 m) nás vyveze lanovka od jezera Fedaia (2053 m). Výstup vede po historicky významné a navštěvované via ferratě obtížnosti B, která byla vybudována již v roce 1898. Sestup zpět poté uskutečníme severním směrem a během přechodu přes ledovec využijeme také maček a cepínů

  Piz Boe 3152 m

  Piz Boe je se svými 3152 metry nejvyšší horou a zároveň jedinou třítisícovkou horské skupiny Sella.Výstupovou trasou na tento vrchol bude pro nás via ferrata Cesare Piazzetta D, jedna z nejoblíbenějších ale také nejobtížnějších zajištěných cest v Dolomitech. Čeká nás opět celedoenní túra na 3000 metrů nad mořem s výchozím bodem na Passo Pordoi (2239 m) kombinující lehčí skalní lezecké úseky a výstup zajištěnou cestou obtižnosti D.

  4. den:

  Poslední den si před odjezdem ještě střihneme některou z již méně fyzicky i časově náročných zajištěných cest v oblasti, v úvahu připadají:

  Trincee Klettersteig D

  Via Ferrata Eterna C

  Via Ferrata Rodella C/D

  nebo jiné, případně pak návštěva omlympíjského městečka Cortiny nebo pohodová okružní túra okolo Tre Cime.

   

  Praktické informace


  Kde budeme spát a jíst?

  V kempu nebo penzionu v Malga Ciapela přímo pod masivem Marmolady (bude upřesněno). Stravovat se budeme z vlastních zásob, možnost využití restaurací.

  Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?

  Kompletní ferratovou výbavu Ti samozřejmě zapůjčím. Vezmi si s sebou určitě ale oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, čepice a rukavice, láhev na vodu, čelovku, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, v pžípadě spaní v kempu pak vlastní stan, spacák + karimatku a ostatní vybavení do kempu


  Jak to bude s dopravou?

  Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.


  Za co a kolik zaplatím?

  V ceně akce je zapůjčení veškeré ferratové výbavy, maček a cepínu a profesionální vedení horským průvodcem UIMLA. Navíc je potřeba počítat s náklady na ubytování (cca 20 e/os/noc) a dopravu z Prahy (cca 1.500 Kč/os)


  Je pro mě tato akce vhodná?

  Jedná se o středně náročný program, který bez problémů zvládne každý s běžnou fyzičkou. Obvykle trávíme kolem 6-8 hodin denně venku a nachodíme do 800 výškových metrů.

  Facebook Komentáře
  Hodnocení
  Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
  © Používáme oXyShop